2013/04/26

HBO stworzy serial Monster

Jak donosi portal Deadline, HBO wraz z Guillermo del Toro przygotowują serial oparty na mandze Naokiego Urasawy pt. Monster.Początkowo Monster miał doczekać się filmu aktorskiego w wykonaniu studia New Line Cinema, jednak historia zawarta w mandze okazała się zbyt skomplikowana, aby przedstawić ją w zaledwie dwie godziny.

Scenariusz serialu dla HBO przygotuje Steven Thompson (Sherlock). Wyreżyseruje go Guillermo del Toro.

Seriale HBO cieszą się ostatnim czasem dużą popularnością, dlatego należy spodziewać się wysokiego poziomu po nowej produkcji amerykańskiej stacji. Choć Stany Zjednoczone zalewają nas każdego sezonu nowymi tytułami, kreując modę i odmóżdżając zastępy konsumentów, myślę że warto byłoby rzucić okiem na odświeżony Monster.

Nie tak dawno oglądałem anime od Madhouse, które śmiało mogę polecić wymagającemu odbiorcy. Nad prostą oprawą graficzną produkcji dominuje oryginalna i bogata historia, która łatwo zapada pamięć. W dodatku znane japońskie studio nadało temu tytułowi niepowtarzalny kryminalny klimat, którego nie sposób odnaleźć w podobnie skonstruowanych seriach.

Jestem sceptyczny co do przenoszenia japońskiej popkultury na grunt zachodni, ale nazwisko del Toro do czegoś zobowiązuje. Nie mogę się doczekać, z drugiej strony nie sądzę, aby cokolwiek było w stanie przebić anime.

1 komentarz:

  1. Cudownie! Z samego wrażenia aż mam ochotę na ponów obejrzeć całą serię, takie genialne dzieła przez lata nie umykają z głowy!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za aktywne uczestnictwo w życiu Visual bushido.

Pisząc komentarz pamiętaj o kulturze oraz poprawności języka. Niestosowanie się do tych zasad, spam oraz pisanie kilku komentarzy pod rząd grozi ich usunięciem.