2013/03/27

Nowości wydawnicze od JPF

Po informacji o wydaniu w Polsce mangi Hiro Mashimy pt. Fairy Tail J.P.Fantastica znów zaskakuje. Tym razem wydawnictwo zapowiedziało dwa nowe tytuły – Kobato. od CLAMP oraz Another autorstwa Yukito Ayatsuji i Hiro Kiyohary.

Informację o wprowadzeniu na polski rynek dwóch nowych tytułów wydawnictwo ogłosiło na swoim fanpage'u portalu Facebook.

Licząca sześć tomów manga Kobato. była wydawana od 2005 do 2011 roku. Główną bohaterką jest Hanato, która przybywa na Ziemię w celu zebrania do butelki ,,konpeito’’. Można je zdobyć lecząc ludzkie serca ze smutku i cierpienia. Hanato ma w tym swój cel, którym jest marzenie o udaniu się w pewne miejsce.

Manga Another ukazywała się od 2010 do 2011 roku, liczy cztery tomy. 26 lat temu, do trzeciej klasy gimnazjum uczęszczała osoba o imieniu Misaki. Uczyła się wzorowo, była znakomita w sporcie i była popularna wśród kolegów. Kiedy nagle zmarła, jej klasowi znajomi postanowili zachowywać się tak, jakby wciąż żyła, aż do ukończenia szkoły. Później, na wiosnę 1998 roku, chłopiec o imieniu Kouichi Sakakibara trafia do klasy 3-C. Zauważa, że panuje tu dziwna i straszna atmosfera, a jego uwagę przykuwa piękna dziewczyna z opaską na oku, która zawsze trzyma się na uboczu... (opis J.P.Fantastica). Wydawnictwo zapowiedziało polską premierę w lipcu 2013 roku.

Chociaż nie śledzę na bieżąco informacji dotyczących mangi, nadchodzący sezon wydaje się być interesujący. Decyzja JPF o trzech nowych mangach to nie tylko kwestia wypełnienia luki po kolejnych rozdziałach Naruto, ale także odpowiedź na poczynania konkurencyjnych wydawnictw.

Nie tak dawno Waneko ogłosiło wydanie popularnej mangi autorstwa Kazue Katō pt. Ao no Exorcist. Polską premierę zaplanowano na wrzesień 2013 roku.

Jednocześnie, wydawnictwo Hanami powoli żegna się z dwoma tytułami. Ostatni 8. tom Pluto jest od wczoraj w sprzedaży, natomiast przedostatni tom mangi Ikigami pojawi się na rynku 30 kwietnia tego roku. Czy i jak Hanami wypełni tę pustkę, dowiemy się w przyszłości. Moim skromnym marzeniem jest wydanie mangi Kentarō Miury pt. Beserk (wydawnictwo spolszczyło już trzy inne mangi tego autora), jednak dawno temu uzyskałem odpowiedź od wydawnictwa, jakoby ten tytuł był zbyt mało popularny – a co za tym idzie nierentowny – na wydanie na polskim rynku. Od tej odpowiedzi minął kawał czasu, więc kto wie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za aktywne uczestnictwo w życiu Visual bushido.

Pisząc komentarz pamiętaj o kulturze oraz poprawności języka. Niestosowanie się do tych zasad, spam oraz pisanie kilku komentarzy pod rząd grozi ich usunięciem.