2013/03/23

Gainax potwierdza nowe produkcje

Na tegorocznych Międzynarodowych Targach Anime w Tokio nie zabrakło informacji o nowych produkcjach. Studio Gainax zaprezentowało swoją bogatą ofertę.


Jedną z planowanych produkcji jest film animowany Hōkago no Pleiades, który ma powstać przy współpracy z firmą motoryzacyjną Subaru w 2013 roku.

Anime opowiada o szkolnym klubie magicznych dziewczyn, które pomagają naprawić urządzenie niezbędne obcym do powrotu do rodzinnych Plejad (w j. japońskim owa gromada gwiazd nazywa się Subaru – na jej podstawie powstało logo firmy motoryzacyjnej).

Reżyserią anime zajmie się Shouji Saeki, a designem postaci Daisuke Kikuchi i Mai Otsuka.

Studio Gainax postanowiło również powrócić do dawnego niezrealizowanego projektu Aoki Uru. Scenariusz i reżyserię powierzono Hiroyukiemu Yamadze, a design postaci Yoshiyukiemu Sadamoto. Obydwaj twórcy pracowali razem w 1987 roku przy anime Royal Space Force: The Wings of Honneamise.

Projekt Aoki Uru rozpoczął się w 1992 roku. Pracował przy nim reżyser Hideaki Anno (Neon Genesis Evangelion), scenarzysta Hiroyuki Yamaga (Wings of Honneamise). Projekt zawieszono następnego roku. Był wznawiany w 1998 i 2001 roku. Co ciekawe, w 1998 roku wyszła płyta CD ,,Blue Uru Frozen Designs Collection’’ zawierająca koncepty wykonane podczas produkcji anime m.in. projekty samolotów autorstwa Masamune Shirowa i Kazukiego Miyatake.

Inną produkcją studia ma być adaptacja mangi Kyo Hatsukiego pt. Sadon-Desu, ale – jak powiedział producent Tomoko Saito – projekt nie otrzymał jeszcze zielonego światła.

Główną bohaterką mangi jest Koume, która rozpoczyna naukę w prywatnym liceum. Pewnego dnia słyszy od przyjaciółki Sasugi, że jeśli dołączy do klubu herbacianego, będzie mogła jeść do woli ciastka i inne przekąski. Wraz z koleżankami z klasy Mikaeru i Michael postanawiają dołączyć do klubu.

Innym projektem, który również nie otrzymał oficjalnego pozwolenia, jest Akubi o Suru ni wa Wake ga Aru, na które są zbierane fundusze od przeszło 6 lat. Anime ma być serialem emitowanym przez pół roku (prawdopodobnie liczącym 26 odcinków).

Akcja anime ulokowana jest w 2093 roku. Pewne wiejskie miasteczko cieszyło się dużą sławą na świecie, dopóki nie zniknęło 30 metrów pod wodą. Jest to historia o dziewczynie, która nurkuje na bezdechu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za aktywne uczestnictwo w życiu Visual bushido.

Pisząc komentarz pamiętaj o kulturze oraz poprawności języka. Niestosowanie się do tych zasad, spam oraz pisanie kilku komentarzy pod rząd grozi ich usunięciem.