2013/02/21

Zwiastun The Garden of Words, autorstwa Makoto Shinkaia

Na oficjalnej stronie CoMix Wave pojawił się zwiastun najnowszego filmu Makoto Shinkaia pt. The Garden of Words (Kotonoha no Niwa).Producent filmu podał również zarys fabuły:
Takao opuścił szkołę, aby ćwiczyć i zostać profesjonalnym szewcem. W tradycyjnym japońskim ogrodzie kreśli projekty butów. Pewnego dnia spotyka tajemniczą kobietę o imieniu Yukino. Mimo nieznacznej różnicy wieku oboje zaczynają się spotykać, zawsze w porze deszczowej. Z biegiem czasu ich relacje pogłębiają się, jednakże sezon deszczowy powoli dobiega końca...
Według wstępnych ustaleń premiera filmu przewidywana jest na 31 maja br.

Zapowiada się naprawdę dobrze i nie mówię tego z powodu sympatii do reżysera, którego ostatnia produkcja Hoshi wo Ou Kodomo była de facto porażką (powiedziałbym, że Makoto Shinkai nie ma talentu do fantasy, gdyby nie rzucający się w oczy plagiat produkcji studia Ghibli). Najnowszy film będzie historią miłosną, nie do końca szczęśliwą i na tej postawie można wnioskować, że The Garden of Words będzie utrzymane w stylu osławionego 5 Centimeters per Second (oryg. Byousoku 5 Centimeter). Mnie osobiście to cieszy, ponieważ właśnie w takich produkcjach odnajduje się Shinkai. W ostatnim czasie trochę biedak błądził, ale mam nadzieję, że nie zatracił swojego instynktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za aktywne uczestnictwo w życiu Visual bushido.

Pisząc komentarz pamiętaj o kulturze oraz poprawności języka. Niestosowanie się do tych zasad, spam oraz pisanie kilku komentarzy pod rząd grozi ich usunięciem.