2013/02/06

Sonda od JPF. Wydawnictwo zapowiada nową mangę shōnen

W związku z doganianiem japońskich premier mangi Naruto wydawnictwo J.P.Fantastica ogłosiło plany publikacji nowej mangi z gatunku shōnen. W związku z tym powstała sonda, w której pojawiły się m.in. Fairy Tail, Katekyō Hitman Reborn! oraz Gintama.

Wydawnictwo przewiduje, że w przeciągu roku nadgoni japońskie wydanie Naruto. Spowoduje to przejście tytułu w kilkumiesięczny tryb publikacji. Zaistniała więc potrzeba zrekompensowania czytelnikom tych braków, w związku z czym J.P.Fantastica ogłosiło listę proponowanych mang.

Wśród tytułów pojawiły się: Fairy Tail, GintamaKatekyō Hitman Reborn!, Shaman King oraz D.Gray-man.

Na stan obecny znaczącą ilością głosów prowadzi manga autorstwa Hiro Mashimy pt. Fairy Tail. Należy jednak pamiętać, że wyniki sondy nie są wiążące, a jedynie służą wydawnictwu do zorientowania się w trendach obecnych w społeczeństwie. Rozwijający się, ale ciągle skromny, polski rynek mangowy nie stać na tytuły nierentowne. Problemem są także drogie licencje, do których z całą pewnością zalicza się Fairy Tail.

W sondzie może wziąć udział każda osoba, posiadająca konto na portalu Facebook. Znajdziecie ją na oficjalnym fanpage'u J.P.Fantastica.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za aktywne uczestnictwo w życiu Visual bushido.

Pisząc komentarz pamiętaj o kulturze oraz poprawności języka. Niestosowanie się do tych zasad, spam oraz pisanie kilku komentarzy pod rząd grozi ich usunięciem.