2013/02/12

Pierwsze spoty Ghost in the Shell: Arise

Na oficjalnej stronie Ghost in the Shell: Arise pojawiły się nowe informacje nt. nadchodzącego projektu studia Production I.G. Jak donosi zespół odpowiedzialny za produkcję, pierwszy z czterech odcinków anime pojawi się w kinach 22 czerwca.Wiadomo ponadto, że każdy z epizodów będzie liczył mniej więcej 50 minut. Pierwsza część zatytułowana ,,Ghost Pain’’ będzie gościła w japońskich kinach przez dwa tygodnie, począwszy od 22 czerwca. Odcinek anime pojawi się na płytach DVD i Blu-ray 26 lipca.

Jak donosi scenarzysta Tow Ubukata, najnowszy serial będzie prequelem, w którym poznamy wątki z młodości Matoko Kusanagi. Głosu głównej bohaterce użyczy piosenkarka Maaya Sakamoto, która miała już swoją małą rolę w filmie Ghost in the Shell z 1995 roku.

Informacja o nowej odsłonie Ghost in the Shell budzi we mnie mieszane uczucia. Prawdopodobnie nie tylko ja uważam nową oprawę graficzną za kontrowersyjną, a co ważniejsze, odstającą od cyberpunkowego stylu. Nie zmienia to jednak faktu, że serial trzeba zobaczyć.

Kolejno wychodzące filmy pełnometrażowe reprezentowały sobą wysoki poziom. W innej konwencji utrzymano dwa sezony anime, które mimo oryginalnej fabuły celowały w szerszą, młodszą widownię. Sądzę, że Ghost in the Shell: Arise będzie gwarantem dobrej akcji, niebanalnych historii, ale w żaden sposób nie zaradzi tęsknocie po mrocznym i inspirującym filmie z '95 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za aktywne uczestnictwo w życiu Visual bushido.

Pisząc komentarz pamiętaj o kulturze oraz poprawności języka. Niestosowanie się do tych zasad, spam oraz pisanie kilku komentarzy pod rząd grozi ich usunięciem.