2013/02/16

Anime Spring 2013. Po słowie cz. I

Portal Neregate opublikował listę tytułów, które zobaczymy tej wiosny. Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej o nadchodzącym sezonie, przygotowałem krótki przegląd anime. Dzisiaj o: Otona Joshi no Anime Time, Date A Live, Red Data Girl i kolejnej części Mobile Suit Gundam Seed Destiny.
W najbliższym czasie postaram się nakreślić historie wszystkich liczących się w tym sezonie seriali anime. W każdej części tego cyklu znajdą się cztery wiosenne produkcje. Warto mieć na uwadze, że podane daty premier mogą się zmienić (a niektóre z tytułów mogą być przełożone nawet na kolejny sezon).

Otona Joshi no Anime Time (2013).
Otona Joshi no Anime Time – Produkcja z gatunku josei. Pierwszy odcinek opowiada historię kobiety, która po pięciu latach wraca z Ameryki do rodzinnego miasta wraz ze swoim czteroletnim synem. Premiera 10 marca.

Date A Live (2013).
Date A Live – Chłopiec o imieniu Sido (Shidou) spotyka ducha dziewczyny. Dziewczyna, którą Sido nazywa ,,Tohką’’, wydaje się mieć związek z wytępieniem części ludzkości 30 lat temu. Jedynym sposobem na powstrzymanie jej jest umówienie się na randkę. Premiera 16 marca.

RDG Red Data Girl (2013).
RDG Red Data Girl – Akcja toczy się wokół Izumiki Suzahary, dziewczyny dorastającej w świątyni Tamakura będącej częścią kompleksu świątyń włączonych do Listy Światowego Dziedzictwa. Wraz z przyjacielem z dzieciństwa Miyukim dziewczyna postanawia zapisać się do jednej z tokijskich szkół wyższych. Podczas szkolnej wycieczki do Tokio pojawia się jej tajemnicza istota zwana ,,Himegami’’ i dochodzi do wypadku. Premiera 16 marca.

Kidō Senshi Gundam Seed Destiny HD Remaster (2013).
Kidō Senshi Gundam Seed Destiny HD Remaster – Druga bitwa w pasie asteroid Yachin Due zaogniła konflikt miedzy rasą Naturalnych a Koordynatorów. Podczas spotkania przewodniczącego kolonii PLANT Gilberta Dullindala z reprezentantem Unii Orb Cagalli Yulą Athhą, uzbrojona grupa kradnie serię nowo-wyprodukowanych Gundamów od ZAFT. Żołnierze Sojuszu Shinn oraz Asuka usiłują zapobiec temu porwaniu. Athrun Zala w towarzystwie gwardii Cagalli rusza w pościg za okrętem porywaczy, w czego efekcie rozpoczyna się II krwawa wojna Walentego*. Premiera 29 marca.

* Niestety, nie miałem jeszcze przyjemności oglądać serii Gundam Seed Destiny, dlatego też tłumaczenie może nie w pełni oddawać charakter fabuły. Krwawa wojna Walentego (ang. Bloody Valentine War) to konflikt pomiędzy Sojuszem Ziemi a czterema głównymi rządami Ziemi (źródło).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za aktywne uczestnictwo w życiu Visual bushido.

Pisząc komentarz pamiętaj o kulturze oraz poprawności języka. Niestosowanie się do tych zasad, spam oraz pisanie kilku komentarzy pod rząd grozi ich usunięciem.